Idea

 

Konferencje tematycznie związane z opieką hospicyjną zostały zainicjowane przez Uniwersytet Jagielloński w 2015 roku. Uniwersytet Jagielloński wspiera Towarzystwo Przyjaciół Chorych „Hospicjum im. św. Łazarza" w ramach projektu Pola Nadziei.

 

 

Pola Nadziei

Od 19 lat w Krakowie w promieniach wiosennego słońca rozkwitają żonkilowe Pola Nadziei. W tym roku szczególnie zapraszamy do wspólnego działania, gdyż obchodzimy jubileusz 35-lecia Towarzystwa Przyjaciół Chorych „Hospicjum im. św. Łazarza".

Hospicjum św. Łazarza otacza troskliwą i profesjonalną opieką chorych u schyłku życia, niosąc im ulgę w bólu fizycznym i psychicznym. Pomoc otrzymują również rodziny w trudnym czasie zmagania się z chorobą bliskiej osoby a także w okresie przeżywania żałoby po jej śmierci.

Opieka domowa i stacjonarna świadczona przez pracowników i wolontariuszy Hospicjum św. Łazarza jest bezpłatna dla chorego oraz jego rodziny. NFZ przekazuje niespełna 50% kwoty potrzebnej do funkcjonowania placówki, pozostała część jest darem społeczeństwa. Każdego roku z hospicyjnej pomocy korzysta blisko 700 chorych na oddziale stacjonarnym (ul. Fatimska 17) oraz 700 w opiece domowej. Informacje o formach pomocy świadczonej w Hospicjum św. Łazarz można uzyskać na stronie www.hospicjum.krakow.pl lub dzwoniąc tel. 12 641 46 59

Tylko dzięki zaangażowaniu każdego z nas Pola Nadziei  mogą trwać i nieść nadzieję chorym, że nie pozostaną bez potrzebnej im pomocy. Zwracamy się z serdeczną  prośbą o włączenie się w żonkilową akcję i pomoc Hospicjum św. Łazarza. Zapewnienie opieki umierającym  to nasza to nasza wspólna troska.

MOŻESZ POMÓC CHORYM W HOSPICJUM ŚW. ŁAZARZA

- złóż datek do hospicyjnej skarbonki - w czasie trwania akcji znajdziesz ją w wielu punktach miasta,

- na znak solidarności z chorymi przypnij żonkilową broszkę,

- przekaż 1% swojego podatku, przekonaj do tego rodzinę i znajomych – nr KRS 0000048149

- przekaż darowiznę na konto:

36 1060 0076 0000 3200 0133 4486,

- zorganizuj żonkilową kwestę w firmie, szkole, instytucji lub podczas uroczystości rodzinnych,

-włącz się jako wolontariusz w nasze akcje,

-przekaż na rzecz Hospicjum św. Łazarza swoje punkty w programie PAYBACK

- jeżeli jesteś nauczycielem, wychowawcą, opiekunem dzieci i młodzieży, naucz ich razem z nami pomagać potrzebującym, nawiąż współpracę z TPCh „Hospicjum im. św. Łazarza", załóż Klub Przyjaciół Żonkila

- podziel się informacją o naszej działalności ze znajomymi i poproś, aby także włączyli się do akcji propagowania szczytnej idei.

Więcej informacji o Hospicjum i idei wolontariatu [link]:

tel. 12 641 46 66

www.hospicjum.krakow.pl

www.polanadziei.pl

Data opublikowania: 29.02.2016
Osoba publikująca: Tadeusz Tomera